Ավստրիայի Ինսբրուկ քաղաքում ոստիկանությունը փնտրում է «արտասահմանյան արտաքինով» մի խումբ տղամարդկանց՝ կապված ամանորյա գիշերը սեռական ոտնձգության ենթարկված կանանց բողոքների հետ: Այս մասին հայտնում է Tiroler Tageszeitung-ը:
Ոստիկանություն է դիմել 19 կին, որոնց մեծ մասը 19-ից մինչեւ 25 տարեկան է: Նրանք հայտարարել են Ինսբրուկի կենտրոնում 10 արտասահմանցիներից կազմված խմբի հարձակման մասին: Որոշ հարձակումներ նկարահանվել են տեսահսկման խցիկներով, սակայն ձայնագրության վատ որակի պատճառով առայժմ չի հաջողվել պարզել հարձակվողների ինքնությունը: Տուժողները փորձել են հարձակվողներին նկարել, սակայն որակյալ կադրեր չեն ստացվել:
Լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Ինսբրուկում տեղի ունեցածը հիշեցնում է մեկամյա վաղեմության իրադարձությունները, երբ ամանորյա գիշերը միգրանտները Քյոլնում եւ Գերմանիայի այլ քաղաքներում հարձակվել էին կանանց վրա: 1200-ից ավելի մարդ էր տուժել:

Police in Innsbruck, Austria, are searching for a group of men with “foreign appearance,” in connection with complaints from several women that were subjected to sexual harassment on New Year’s Eve, according to Tiroler Tageszeitung (also known as TT) newspaper of Innsbruck.
Nineteen women, most of whom between the ages of 19 and 25, went to police, and informed about the assault by a group comprising ten foreigners, in downtown Innsbruck.
Although some of these attacks were recorded on surveillance cameras, the identity of these attackers has not yet been able to be determined, due to bad recording quality.
The harassed women also had tried to video record these attackers, but they could not achieve a good-quality recording.