Սպիտակ տունը սատարել նախագահ Թրամփին, որը քննադատել էր իր դեստեր բրենդի արտադրանքից հրաժարվախ Nordstrom մանրածախ առեւտրի ցանցին։ Սպիտակ տան խոսնակ Շոն Սփայսերը դա որակել է  «քաղաքականապես թելադրված գրոհ», հաղոդում է Reuters–ը։
Նրա խոսքով, դա «ուղիղ գրոհ էր Թրամձի քաղաքականության եւ Իվանկայի անվան վրա»։ Սփայսերը նշել է, որ Թրամփը պաշտպանել է իր դուստր Իվանկային, քանի որ «նրան զրպարտել հոր քաղաքականության հետ ունեցած խնդիրների համար»։
Նշենք,  որ Nordstrom ռիթեյլերը հրաժարվել է ձեռք բերել Ivanka Trump բրենդի արտադրանքը՝ հիմնավորելով դա վաճառքների ծավալների ցուցանիշներով։

Белый дом поддержал критику президента США Дональда Трампа в адрес американского ритейлера Nordstrom в связи с отказом закупать продукцию брэнда его дочери Иванки Трамп. Пресс-секретарь Белого дома Шон Спайсер назвал отказ ритейлера «политически мотивированной атакой», передает Reuters
По его словам, это была «прямая атака  на его (Трампа) политику и ее (Иванки) имя». Спайсер отметил, что Трамп вступился за дочь потому что «ее оклеветали из-за того, что у них проблемы с его политикой».
Отметим, что Nordstrom объяснил свой отказ закупать новую коллекцию Иванки показателями объемов продаж ее продукции.