Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին մտել է հյուրանոցային AccorHotels օպերատորի տնօրենների խորհրդի կազմի մեջ: Lentaի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ֆրանսիական ընկերության հաղորդագրության մեջ:
AccorHotels-ում Սարկոզին կղեկավարի միջազգային ռազմավարության նոր կոմիտեն: Այս բաժանմունքի խնդիրն է արտասահմանում օպերատորի հյուրանոցային ցանցի զարգացումը եւ ֆրանսիական տուրիզմի առաջընթացը:
«Նիկոլա Սարկոզիի եզակի միջազգային փորձը եւ աշխարհաքաղաքական նրբությունների գերազանց իմացությունը ընկերության համար զգալի առավելություն են»,- ասել է AccorHotels-ի գլխավոր տնօրեն Սեբաստիան Բազենը:

Бывший президент Франции Николя Саркози вошел в состав совета директоров отельного оператора AccorHotels. Об этом сообщается в пресс-релизе французской компании, передает Lenta.
Саркози возглавит новый комитет международной стратегии в AccorHotels. Задача этого отделения — развитие сети отелей оператора за рубежом и продвижение французского туризма.
«Уникальный международный опыт Николя Саркози и его превосходное знание геополитических нюансов станут значительными преимуществами для компании», — заявил гендиректор AccorHotels Себастьян Базен.