Կուալա Լումպուրի օդանավակայանում մահացած հյուսիսկորեական առաջնորդի եղբայր Կիմ Չեն Նամի անձը հաստատվել է, հաղորդում է The Strait Times-ը:
Մալայզիայի ոստիկանությունն անցած ուրբաթ առաջին անգամ պաշտոնապես հայտարարել էր, որ փետրվարի 13-ին Կուլա Լումպուրի օդնավակայանում մահացած Կիմ Չխոլը ՉԺԴՀ առաջնորդի եղբայր Կիմ Չեն Նամն է: Մալայզիական կողմը չի հաղորդել, թե ինչպես է հաստատվել մահացածի ինքնությունը:
Նշվում է, որ Կիմ Չեն Նամի մատնահետքերը պահպանվել էին Մակաո հատուկ վարչական շրջանում, որտեղ նա ապրում էր ընտանիքի հետ:
«Մատնահետքերի տվյալները նույնականացման գործընթացի մի մասն են: Դա կարող է կիրառվել՝ զոհի եւ նրա հարազատների արյան, մարզերի փորձաքննության հետ միասին»,- աղբյուրի խոսքերն է մեջբերել պարբերականը:

Личность скончавшегося в Куала-Лумпуре брата северокорейского лидера Ким Чен Нама установили, передает РИА Новости со ссылкой на The Strait Times.
Полиция Малайзии в минувшую пятницу впервые официально подтвердила, что скончавшийся 13 февраля в аэропорту Куала-Лумпура гражданин КНДР Ким Чхоль был братом лидера КНДР Ким Чен Намом. Малайзийская сторона не стала сообщать, каким образом была установлена личность умершего. Ранее агентство Киодо сообщало, что Япония предоставила Малайзии отпечатки пальцев и фотографии Ким Чен Нама.
Сообщается, что данные отпечатков пальцев Ким Чен Нама хранились у властей специального административного района Макао, где он и его семья проживали.
«Подтверждение личности посредством данных отпечатков пальцев часть процесса идентификации жертвы в контексте ДНК. Это может быть приемлемо помимо анализа крови, волос жертвы и его родственников», — цитирует издание слова источника.