Թալիբան շարժման գրոհայինները Մազարի-Շարիֆա քաղաքի մոտակայքում գտնվող ռազմաբազայում  առնվազն 70 աֆղան զինծառայողի են սպանել, հաղորդում է BBC-ն:
Հարձակման ժամանակ գրոհայինները կառավարական բանակի հագուստ են կրել:
Հարձակումը տեղի է ունեցել ուրբաթ, երբ զինվորներն ուրբաթօրյա աղոթքից հետո դուրս են եկել մզկիթից: Գրոհայինները կրակ են բացել նաեւ ճաշարանում գտնվող զինվորականների վրա:
Թալիբներն իրենց հերթին հայտարարել են, որ  մահապարտների են օգտագործել՝ պաշտպանության արտաքին շրջագիծը ճեղքելու համար:
Մարտերը շարունակվել են ողջ օրվա ընթցքում, ակնկալվում է, որ զոհերի թիվը կաճի: Թալիբների կողմից զոհերն առնվազն 10-ն են:

Боевики движения Талибан убили по меньшей мере 70 афганских военнослужащих на базе в пригороде Мазари-Шарифа на севере Афганистана, передает BBC
По сообщениям афганских властей, во время нападения на военную базу они переоделись в форму правительственной армии.
Представитель вооруженных сил страны рассказал, что нападение произошло в тот момент, когда солдаты выходили из мечети на территории базы после пятничной молитвы. Боевики также расстреляли солдат, находившихся в столовой.
Талибы, в свою очередь, заявили, что использовали подрывников-самоубийц, чтобы прорвать внешний периметр обороны базы.