Լոնդոնի ոստիկանությունը ձերբակալել է այն չարագործին, որը թունավոր նյութ էր փչել լոնդոնյան ակումբում, ինչի հետեւանքով 11 մարդ է այրվածքներ ստացել, հայտնում է Սքոթլենդ յարդը։
«25-ամյա Արթուր Քոլինզը կալանավորվել է Նորթհեմփթոնշիր կոմսության Ռաշդան քաղաքում ապրիլի 22-ի երեկոյան»,- ասվում է Լոնդոնի ոստիկանության հայտարարության մեջ։
«Քոլինզին կալանավորել են մահափորձի մեջ կասկածանքով։ Նրա կալանքի տակ են վերցնելու Լոնդոնի ոստիկանությունում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Բացի դրանից ավելի վաղ կալանավորվել էր եւս երեք մարդ։ Նրանցից երկուսն արդեն ազատ են արձակվել, եւս մեկին մեղադրանք է առաջադրվել։
ԱՎելի վաղ հայտնել էին, որ ապրիլի 17-ին տեղի ունեցած միջադեպի պատճառով տարհանվել է ակումբի մոտ 600 այցելու։ Ընդ որում, նրանցից 200-ը ինքնուրույն էր հեռացել շենքից մինչեւ արտակարգ ծառայությունների ժամանելը։ Առնվազն ինը մարդ է հիվանդանոց տեղափոխվել։ Եւս երկուսը, ոստիկանության տվյալներով, ինքնուրույն է դիմել բուժօգնության։

Полиция Лондона задержала злоумышленника, распылившего ядовитое вещество в лондонском клубе, в результате чего 11 человек получили ожоги, сообщает РИА Новости со ссылкой на Скотланд-Ярд.
«25-летний Артур Коллинз был арестован в городе Рашден в графстве Нортгемптоншир вечером в субботу, 22 апреля», — говорится в заявлении Столичной полиции Лондона.
«Коллинз был арестован по подозрению в покушении на убийство. Он будет в установленном порядке взят под стражу в полицейском отделении в Лондоне», — также отмечается в сообщении.
Кроме того, ранее были арестованы еще три человека. Двое из них уже освобождены из-под стражи, еще одному были предъявлены обвинения.
Ранее сообщалось, что из-за инцидента 17 апреля были эвакуированы порядка 600 посетителей заведения. При этом, как сообщается, 200 из них сами покинули здание до прибытия экстренных служб. Как сообщали СМИ, в больнице были доставлены по меньшей мере девять человек. Еще двое, по данным полиции, сами обратились за медицинской помощью.