ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պաշտոնը ստանձնելուց հետո առաջին անգամ հանգստյան օրերն ընտանիքի հետ կանցկացնի Մերիլենդ նահանգի Քեմփ Դեւիդ ամառային նախագահական նստավայրում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Սպիտակ տան տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Թրամփը Քեմփ Դեւիդ կմեկնի շաբաթ առավոտյան եւ Վաշինգտոն կվերադառնա կիրակի երեկոյան:
Մինչ այդ Թրամփը նախընտրում էր հանգստյան օրերն անցկացնել Ֆլորիդայի կամ Նյու Ջերսիի իր գոլֆ-ակումբներում: Նախագահի քննադատներն այդ կապակցությամբ ակտիվորեն քննարկում էին ամերիկյան հարկատուների համար Թրամփի ուղեւորությունների արժեքի հարցը:

Президент США Дональд Трамп с семьей впервые после вступления в должность проведет выходные в летней президентской резиденции Кэмп-Дэвид в штате Мэриленд, передает РИА Новости.
Согласно распространенному пресс-службой Белого дома расписанию президента, он направится в Кэмп Девид в субботу утром и вернется в Вашингтон вечером в воскресенье.
До этого времени Трамп предпочитал проводить выходные в собственных гольф-клубах во Флориде или Нью-Джерси. Критики президента в связи с этим активно поднимали вопросы о стоимости поездок Трампа для американских налогоплательщиков.