Հնդկաստանում ամբոխը մահացու ծեծի է ենթարկել դեռահաս մահմեդականին՝ կասկածելով, որ նա իր մոտ տավարի միս է պահում։
Միջադպեը տեղի է ունեցել ավտոբուսում, որում եղել են երեք եղբայրներ։ Ամեն ինչ սկսվել է նստարանի համար վեճից։ Հետո շուրջ 20 տաղամարդիկ սկսել են վիրավորել եղբայրներին եւ պահանջել ցույց տալ գրպանները, որտեղ, ըստ հնդիկների, եղբայրները տավարի միս էին թաքցրել։ Չնայած եղբայրները վստահեցրել են, որ իրենց մոտ տավարի միս չկա, 15-ամյա Հունայիդ Քհանը զոհվել է՝ վիրավորում ստանալով պարանոցին ու կրծքի շրջանում։ Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ միջադեպի հետ կապված մեկ մարդ է ձերբակալվել։
Նշենք, որ Հնդկաստանում կովը սրբազան կենդանի է համարվում եւ սննդի մեջ նրա միսն օգտագործել արգելվում է։ Հնդկաստանի մի շարք նահանգներում նույնիսկ առաջարկել են կովերի սպանության համար մահապատիժ սահմանել։

В Индии толпа забила до смерти подростка-мусульманина, заподозрив, что у него с собой говядина.
Инцидент произошел в автобусе, в котором ехали три брата. Все началось со спора за сиденья. Затем около 20 мужчин начали оскорблять братьяв  и требовать вывернуть карманы, в которых они спрятали говядину. Несмотря на заверения братьев, что у них нет говядины, толпа набросилась на подростков с ножами. В результате один из братьев, 15-летний Хунаид Кхан погиб, его брат получил ранения в шею и грудь. Полиция заявила, что в связи с инцидентом арестован один человек.
Отметим, что в Индии корова считается священным животным и употребление в пищу ее мяса запрещено. В ряде индийских штатов даже предлагали ввести смертную казнь за убийство коров.