Քալիֆորնիայի իշխանությունները շարունակում են որոնել 5-ամյա Արամազդ Անդրեսյանին Սանտա Բարբարայում։
Չնայած երկու որոնողական գործողություններին՝ իշխանությունները մտադիր են շարունակել որոնումները որոշ թաղամասերում, հայտնում է noozhawk.com-ը։
5-ամյա տղայի հայրը՝ Արամազդ Անդրեասյան ավագը կալանավորվել է հունիսի 26-ին։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել սպանության համար՝ չնայած տղայի մարմինը դեռ չի հայտնաբերվել։ Տեղի իշխանությունների խոսքով նախկինում էլ են եղել դեպքեր, երբ իրենք գտել են հանցագործության մեղավորներին մինչեւ նրանց զոհերի մարմինները գտնելը։ «Ես չէի թույլատրի քրեական գործ հարուցել, եթե վստահ չլինեի, որ պարոն Անդրեասյանն է այս սարսափելի հանցագործությունն իրականացնողը»,- հայտնել է Լոս անջելեսի դատախազ Ջեկի Լեյսին։
Հիշեցնենք, որ Անա Էստվեզը հայտնել էր իր որդու՝ Արամազդի անհետացման մասին ապրիլի 22-ին, երբ երեխայի հայրը չէր ներկայացել Սան Մարինոյում հանդիպման՝ երեխային փոխանցելու համար։ Այդ նույն օրը երեխայի հայրը՝ Հարավային Պասադենայի բնակիչ Արամազդ Անդրեասյան ավագը հայտնաբերվել է անգիտակից վիճակում՝ իր մեքենայից ոչ հեռու։
Երկու օր ոստիկանները որոնել են անհետացած երեխային Արոյո արգելոցի տարածքում, սակայն ապարդյուն։
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ Արամազդ Անդրեասյան ավագը մտադիր էր ԱՄՆ-ից մեկնել մի երկիր, որտեղից նրան չէին կարողանա արտահանձնել։ Նա փորձել է նաեւ ինքնասպան լինել։

Власти Калифорнии продолжают поиски 5-летнего армянина Арамазда Андресяна в Санта-Барбаре.
Несмотря на две поисковые операции, власти намерены продолжить поиски в некоторых районах, сообщает noozhawk.com.
Отец 5-летнего мальчика Арамазд Андресян старший был арестован 26 июня. Ему было предъявлено обвинение в убийстве, несмотря на то, что тело мальчика еще не нашли. По словам местных властей, у них и раньше бывали случаи, когда они находили виновных в преступлении, хотя тело не было найдено. «Я бы не дала разрешение возбудить дело, если бы не была уверена, что г-н Андресян совершил это ужасное преступление», - заявила прокурор округа Лос-Анджелес Джекки Лэйси.
Напомним, что Ана Эствез сообщила о пропаже сына Арамазда, 22 апреля, когда отец ребенка не явился на встречу в Сан-Марино для передачи ребенка. В тот же день отец малыша, житель Южной Пасадены, Арамазд Андреасян-старший, был найден в бессознательном состоянии недалеко от своей машины.
Два дня полицейские разыскивали пропавшего ребенка на территории заповедника Аройо, однако безрезультатно.
Ранее сообщалось, что Арамазд Андреасян старший собирался уехать из США в страну, откуда его не могли бы экстрадировать. Он также пробовал совершить самоубийство.