Շվեյցարական Ալպերում 75 տարի առաջ անհետացած ամուսինների մարմիններն են հայտնաբերվել։ Նրանց կողքին հայտնաբերվել են ուսապարկեր, շիշ, գիրք ու ժամացույց, հայտնում է AFP-ն։
Վերջնական նույնականացման համար կիրականացվի նաեւ ԴՆԹ անալիզ, սակայն Մերիլին Դումուլինը 99 տոկոսով վստահ է, որ դրանք իր տատիկի ու պապիկի աճյուններն են, որոնք անհետացել էին 1942-ի օգոստոսի 15-ին։
Անհետացման պահին կոշկակար Մարսելին Դյումուլինը 40 տարեկան է եղել, իսկ նրա կինը՝ դպրոցական ուսուցչուհի Ֆրանսինը՝ 37։ Զույգն ուներ 7 երեխա։ Նրանք ուղեւորվել էին սարեր, որպեսզի հետեւեն իրենց անասուններին։ Այդ օրվանից հետո նրանց ոչ ոք չէր տեսել։
Մարմինները հայտնաբերվել են լեռնադահուկային կուրորտի աշխատակցի կողմից 2600 մ բարձրության վրա։ «Դրանք տղամարդու ու կնոջ մարմիններ էին, նրանք հագնված էին Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակվա ոճով»։ «Սառույցը  հոյակապ պահպանել է նրանց մարմինները, նաեւ զոհվածների իրերը»։

Супружеская пара, исчезнувшая в швейцарских Альпах 75 лет назад, была обнаружена на одном из ледников. Тела были обнаружены на массиве Диаблере в южной части Швейцарии.  Рядом с ними были найдены  рюкзаки, бутылка, книга и часы, передает AFP.
Для окончательного установления личностей еще предстоит анализ ДНК, однако Мэрилин Думулин уверена на «99 процентов», что это останки ее дедушки и бабушки, которые пропали 15 августа 1942 года.
На момент изчезновения сапожнику Марселину Дюмулину было 40 лет, его жене школьной учительнице Франсин 37. У пары было 7 детей. Они отправилиь в горы, чтобы проверить свой скот. С того дня их никто больше не видел.
Тела были обнаружены на леднике «Цанфлеурон», расположенном на высоте 2600 метров сотрудником горнолыжного курорта. «Это были мужчина и женщина, одетые в одежду  времен Второй мировой войны». «Лед прекрасно сохранил как тела, так и имущество погибших».