ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 9-ն, շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, դերասան Ռաֆայել Քոթանջյանին ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, անսպառ ուժ ու եռանդ եւ նորանոր ձեռքբերումներ:
«Դուք հայ թատրոնի նշանավոր դեմքերից եք, արվեստագետ, որի հարուստ եւ բովանդակալից ստեղծագործական կյանքը մեր ազգային մշակույթին նվիրվածության վառ տարեգրություն է:
Ձեր տաղանդի եւ վարպետության շնորհիվ թատրոնում եւ կինոյում ստեղծել եք բազում կերպարներ, որոնք իրենց մեջ ներառում են արվեստագետ-մտավորականի աշխարհընկալումն ու գեղագիտական հմայքը, լի են կյանքի ու մարդկանց հանդեպ անսահման սիրով:
Այսօր էլ շարունակելով թատերարվեստին ծառայելու շնորհակալ ուղին՝ Ձեր հարուստ փորձն ու գիտելիքներն եք փոխանցում երիտասարդ արվեստագետներին, հայ թատրոնի եւ կինոյի ապագա դերասաններին»,-ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному артисту РА, актёру Рафаэлу Котанджяну по случаю его 75-летия, пожелав доброго здоровья, неистощимой силы и энергии, всё новых достижений.  Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе президента Армении.
«Вы один из значительных личностей армянского театра, художник, чья богатая и содержательная творческая жизнь является яркой летописью преданности нашей национальной культуре.
Благодаря своему таланту и мастерству, Вы создали в театре и кино многочисленные образы, которые включают в себя мировосприятие художника-интеллигента и эстетическое очарование, преисполнены жизни и безграничной любви к людям.
И сегодня, продолжая благодарный путь служения театральному искусству, Вы передаете свой богатый опыт и знания молодым деятелям искусства, будущим артистам армянского театра и кино», - говорится в поздравительном послании.