Լրագրող Յուլիա Լատինինան Ռուսաստանից հեռացել է եւ մոտ ժամանակներս չի պատրաստվում վերադառնալ: Այս մասին «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի եթերում ասել է անձամբ Լատինինան:
Նրա հետ միասին երկիրը լքել են նաեւ իր ծնողները: «Ես արտասահմանում եմ, ծնողներս նույնպես արտասահմանում են: Եվ մոտ ժամանակներս հազիվ թե Ռուսաստան վերադառնամ»,- 112.ua-ի փոխանցմամբ՝ ասել է լրագրողը: Լատինինան միջադեպը կապել է «Նովայա գազետա»-ում «կրեմլյան խոհարարի» եւ գործարար Եվգենի Պրիգոժինի վերաբերյալ իր հոդվածների հետ:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ լրագրող Լատինինայի տան վրա հարձակում է կատարվել, որի հետեւանքով 8 մարդ է տուժել:

Журналистка Юлия Латынина покинула Россию и не собирается возвращаться в скором времени. Об этом сама Латынина рассказала в эфире радиостанции «Эхо Москвы».
Вместе с ней страну покинули ее родители. «Я нахожусь по «Скайпу» за границей, мои родители тоже за границей. И вряд ли я собираюсь в ближайшее время в Россию», - сказала журналистка, передает 112.ua . Инцидент Латынина связала со своими материалами в «Новой газете» про «кремлевского повара» и бизнесмена Евгения Пригожина.
Ранее сообщалось, что на дом журналистки Латыниной совершено нападение, в результате которого пострадали 8 человек.