Նարդարանի իրադարձություններից հետո դատապարտված որոշ անձինք վաղաժամ ազատ են արձակվել։ ԱՊԱ-ի հաղորդմամբ՝ նման վճիռ կայացրել է դատարանը։
Տեղեկության համաձայն՝ ազատ է արձակվել 14 մարդ, որոնք 2015-ի նոյեմբերի 26-ին մասնակցել են գյուղում տեղի ունեցած դեպքերին։
2015-ի նոյեմբերի 26-ին ոստիկանությունը Նարդարանում՝ Աբուլֆազ Բունյադովի տանը, հատուկ գործողություն էր իրականացրել։ Այդ ժամանակ կրոնական ծայրահեղականները ոստիկանության աշխատակիցների ուղղությամբ կրակ էին բացել եւ նրանցից երկուսին սպանել։ Քաղաքական նկատառումներից ելնելով՝ բանտերում Նարդարանի մեծ թվով բնակիչներ էին հայտնվել։

Группа лиц, осужденных после событий в Нардаране, раньше срока вышла на свободу. Как сообщает АПА, такое решение принял суд.
Согласно информации, на свободу выпущены 14 человек, арестованных в результате спецоперации в поселке 26 ноября 2015 года.
26 ноября 2015 г. спецоперация в Нардаране была проведена полицией в доме Абульфаза Буньядова. Тогда религиозные экстремисты открыли огонь по сотрудникам полиции и убили двоих из них. В тюрьмах по политическим соображениям оказалось большое число жителей Нардарана.