Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի նիստին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 12-15-ն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում է գտնվում Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բյուրոյի նիստի օրակարգում ներառված են այս տարի Կիեւում կայանալիք Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նիստի ծրագրի եւ օրակարգի քննարկումները, Եվրանեսթ ԽՎ-ի աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող առաջարկություններ:
Նախատեսված է նաեւ հանդիպում Արեւելյան գործընկերության ազգային պատվիրակությունների միջեւ:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաեւ Արմեն Աշոտյանի մասնակցությունը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նիստին, որի ընթացքում կքննարկվի Եվրոպական խորհրդարանի զեկույցը՝ Արեւելյան գործընկերության 2017 թվականի նոյեմբերին կայանալիք գագաթաժողովին ընդառաջ:

Для участия в заседании Бюро Парламентской ассамблеи  «Евронест» (12 – 15 сентября) в Страсбурге находится глава делегации парламента Армении  в ПА  «Евронест» Армен Ашотян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе парламента, в повестке заседания Бюро – обсуждения программы и повестки намеченного в этом году в Киеве пленарного заседания, а также предложения по повышению эффективности работ ПА.
Намечены и встречи между национальными делегациями «Восточного партнерства». В рамках визита запланировано также участие Ашотяна в заседании Комиссии по внешним отношениям Европейского парламента, в ходе которого будет обсужден доклад Европарламента к саммиту «Восточного партнерства», который состоится  в ноябре 2017 года.