Իսրայելի զինվորականները արտասահմանյան 7 պատվիրակությունների հետ նոյեմբերի 5-ին երկրի պատմության մեջ ամենախոշոր ավիացիոն  զորավարժություններն են սկսում, հաղորդում է «Ռամբլեր»-ը՝ վկայակոչելով բանակի մամուլի ծառայությանը:
Գերմանիայի, Հունաստանի, Հնդկաստանի, Իտալիայի, Լեհաստանի, ԱՄՆ, Ֆրանսիայի ռազմաօդային ուժերի ներկայացուցիչները պետք է մասնակցեն «Երկնագույն կրակ»  զորաշարժին, որը կտեւի մինչեւ նոյեմբերի 16-ը:
«Սա ամենանխոշոր ավիացիոն զորավարժություններն են, որոնք երբեւէ անցկացվել են Իսրայելում: Դրանք մեծ նշանակություն ունեն Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի համար, բանակի եւ Իսրայել պետության համար», — նշվում է մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդվում է, որ արտասահմանյան պատվիարկությունները ժամանում են իրենց ինքնաթիռներով եւ կտեղեկայվեն  «Ուվդա» ավիաբազայում:

Israeli soldiers, along with seven foreign delegations, on Sunday begin the largest international aerial training exercise in the history of the Israeli Air Force (IAF), Rambler reported citing the IAF press service.
The “Blue-Flag” 2017 exercise will host air forces from the US, Poland, Italy, Greece, India, France and Germany, and it will run until November 16.
According to the respective IAF statement, this aerial training exercise is of great importance to the air force, army, and the State of Israel.