Պենտագոնը առաջին անգամ ներկայացրել է տվյալներ բանակում սեռական ոտնձգությունների ու բռնությունների մասին։ Reuters-ը հայտնում է, որ բանակում սեռական բռնության դեպքերի իրական քանակը ենթադրաբար զգալիորեն բարձր է դեպքերի գրանցված քանակից։
Պենտագոնը հաստատել է, որ 2016-ին սեռական ոտնձգությունների ենթարկված զինծառայողների մեկ երրորդից էլ քիչն է հայտնել այդ դեպքերի մասին։
Ըստ վերջերս հրապարակված տվյալների, Հարավային Կորեայում ամերիկյան բազաներում գրանցվել է սեռական ոտնձգությունների մասին 211 հաղորդագրություն, Նորֆոլքի ռազմակայանում 2016-ին գրանցվել է սեռական բռնության մասին 270 հաղորդագրություն։ Ընդամենը 2016-ին գրանցվել է 6172 հաղորդագրություն։

Пентагон впервые представил данные о секусальных домогательствах и насилии в армии. Как сообщает Reuters, предполагается, что количество случаев  сексуального насилия в армии, в которое входит как непристойные прикосновения так и изнасилования, значительно выше зарегистрированных случаев.
Пентагон подтвердил, что  в 2016 году менее трети  военнослужащих, которые подверглись сексуальному насилию, сообщили об этом.
Согласно недавно опубликованным данным, на американских базах в Южной Корее зарегистрировано 211 сообщений  сексуальных домогательства, на военной базе в Норфолке  в 2016 году было зарегистрировано 270 сообщений о сексуальном насилии. В целом за 2016 год был зарегистрировано 6172 сообщения о сексуальном насилии.