Թուրքական ավիացիան նոր հարվածներ է հասցրել սիրիական Աֆրինի ուղղությամբ, հաղորդում են տեղական իշխանությունները:
«Օդային հարվածները հասցվել են Մաբաթայա գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով ահաբեկիչների վերահսկողության տակ գտնվող տարածքից տեղահանված 5 արաբ է զոհվել»,- «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Աֆրինի իշխանությունները:
Կան նաեւ վիրավորներ, սակայն նրանց թիվը չի հաղորդվում: Իշխանությունների հաղորդմամբ՝ ավիահարվածները դեռ շարունակվում են:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի զինված ուժերը հունվարի 20-ին հայտնել էին սիրիական Աֆրինում քրդերի դեմ ուղղված «Ձիթենու ճյուղ» զինված օպերացիայի մեկնարկի մասին:

Turkish aviation inflicted new blows on the territory of the Syrian canton of Afrin, local authorities report.
According to the authorities of the canton, an air strike has been carried out in the village of Mabataya. Two houses were destroyed, five ethnic Arabs who had arrived from the territory under the control of terrorists, were killed.
Some people are wounded, their number is being specified. According to the authorities, the air strikes continue.
The General Staff of the Armed Forces of Turkey announced the beginning of the operation Olive Branch against the YPG in Syria’s Afrin on January 20.