Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հաստատել է 39 հնդիկների մահը, որոնք 2014 թվականին առեւանգվել էին Իրաքի ԻՊ զինյալների կողմից, հաղորդում է Reuters-ը:
Մարմինները հողաթմբերից հանվել են  Բադուշում, Մոսուլում, որը անցյալ տարվա հուլիսին ազատագրվել էր  ԻՊ-ից: ԴՆԹ-ի փորձաքննությունը հաստատել է, որ մահացածները հնդիկ բանվորներ են, որոնք անհետ կորել էին Մոսուլում, հաղորդել է արտաքին գործերի նախարար Սուշմա Սվարայը:
Հնդկաստանի կառավարությունը հայտարարել էր, որ մարդկանց մեռած կհայտարարի,  երբ լիարժեք ապացույցներ ունենա:

МИД Индии подтвердил гибель 39 индийцев, похищенных боевиками «Исламского государства» в Ираке в 2014 году, передает Reuters.
Тела были извлечены из насыпи в Бадуше, в иракском городе Мосул, который был освобожден от  ИГ  в июле прошлого года. Экспертиза ДНК подтвердила, что погибшие были индийскими рабочими, которые пропали без вести в Мосуле, сообщил  министр иностранных дел Сушма Сварай.
Правительство Индии заявляло, что объявит людей мертвыми только после того, как у него будет полное доказательство.