Ռուսաստանի Նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ուղիղ գծի ժամանակ ցուցադրել են բենզինի գների մասին մեմը: Վառելիքի գնաճի թեմային անդրադարձել է Պուտինին զանգահարած մի վարորդ: ՌԴ նախագահն իր հերթին զանգահարել է էներգետիկայի նախարար Ալեքսանդր Նովակին եւ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակին, որ այդ հարցը քննարկի, փոխանցում է «Վեդոմոստի»-ն:
Տեխնիկական դադարի ժամանակ, երբ Կոզակի հետ կապն ընդհատվել է, ուղիղ գծի վարողը նախագահին առաջարկել է «կատակ» ցուցադրել: «Սա, եթե դուք այսօր լիցքավորեիք Ladа Kalina-ն, որով մի անգամ ճանապարհորդել եք Ռուսաստանում»,- նշել է վարողը (2010 թվականին Պուտինն այդ մեքենայով անցել է Խաբարովսկ-Չիտա մայրուղով): Ցուցադրված լուսանկարում ՌԴ նախագահը լիցքավորում է դեղին Lada Kalina-ն, որի մոտ գրառում կա. «Այ քեզ գներ»: Այս մեմը «թռչել է ամբողջ համացանցով», հավելել է վարողը:
Պուտինը պատասխանել է, որ Kalina-ն արտադրությունից հանում են, կհայտնվեն արդեն այլ մոդելներ: Դա լավ մեքենա էր, նշել է նա ժպտալով:

Во время прямой линии с российским президентом Владимиром Путиным показали мем про цены на бензин. Тему роста цен на топливо затронул водитель, позвонивший Путину. Президент в свою очередь позвонил министру энергетики Александру Новаку и вице-премьеру Дмитрию Козаку, чтобы обсудить эту проблему, передают «Ведомости»
Во время технической паузы, когда пропало соединение с Козаком, ведущий прямой линии предложил президенту показать «шутку». «Это если бы вы сегодня заправляли Ladа Kalina, на которой однажды совершили путешествие по России», - отметил ведущий (Путин проехал на этом автомобиле в 2010 г. по трассе Хабаровск - Чита.). На показанной фотографии президент заправляет желтую Lada Kalina, рядом с ним подпись: «Ну и цены!!». Этот мем «облетел весь интернет», добавил ведущий.
Путин ответил, что Kalina снимают с производства, появляются уже другие модели. Это была хорошая машина, отметил он, улыбаясь.