Հայաստանի, Վրաստանի եւ Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները ստորագրել են «Հարավային Կովկասի կայունության եւ կայուն զարագացման համար համագործակցության սկզբունքների մասին» համաձայնագիր: Այդ մասին տեղեկացնում է «Էկոլուրը»։ Փաստաթուղթը քննարկվել է փետրվարի 11-12-ին` Թբիլիսիում, Վրաստանի Կանաչների կուսակցության կազմակերպած հանդիպման ընթացքում:
Մասնակիցները որոշեցին, որ համատեղ գործունեության ռազմավարությունը պետք է հիմնվի ընդհանուր ձգտումների եւ պայմանների վրա, ուղղվի փակուղուց դուրս գալու նոր ուղիների որոնմանը, որոնք հիմք կդառնան տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության եւ մեր ժողովուրդների բարգավաճման համար:
Համաձայնագրի ներքո ստորագրեցին Վրաստանի կանաչների կուսակցությունը, Վրաստանի կանաչների շարժումը, Էկոլոգիական իրավունքի կենտրոնը (Վրաստան), Ժողովրդի ձայնը (Վրաստան), Ադրբեջանի կանաչների կուսակցությունը, Հայաստանի Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեան, «Հանուն կայուն մարդկային զարգացման» ասոցիացիան (Հայաստան), «Համագործակցություն հանուն ժողովրդավարության կենտրոն»-ը (Հայաստան), «ԷկոԼուր»-ը (Հայաստան), «Մենք ենք այս քաղաքի տերը» եւ «Թեղուտի պաշտպանության խումբ» քաղաքացիական նախաձեռնությունների (Հայաստան) ներկայացուցիչներ:

Представители гражданского общества Армении, Грузии и Азербайджана подписали соглашение «О принципах сотрудничества для стабильности и стабильного развития Южного Кавказа». Об этом сообщает «Эколур». Документ обсуждался 11-12 февраля в Тбилиси на встрече, организованной Партией зеленых Грузии.
Участники решили, что стратегия совместной деятельности должна основываться на общих стремлениях и условиях, быть направлена на поиски новых путей выхода из тупика, которые станут основой для мира, стабильности и процветания народов в регионе.
Соглашение подписали Партия зеленых Грузии, Движение зеленых Грузии, Центр экологического права (Грузия), Глас народа (Грузия), Партия зеленых Азербайджана, Хельсинкская Гражданская Ассамблея Армении, Ассоциация «За устойчивое человеческое развитие» (Армения), Центр «Сотрудничество во имя демократии» (Армения), «Эколур» (Армения»), представители гражданских инициатив «Мы хозяева этого города» и «Группа защиты Техута» (Армения).