Բրիտանիան իրավունք կստանա միակողմանի կարգով հրաժարվելու Եվրամիությունից դուրս գալուց: Որոշումն ընդունել է Լյուքսեմբուրգում արդարադատության Եվրոպական դատարանը, նշված է գերատեսչության կայքում:
Նշվում է նաեւ, որ համաձայնագիրը հետ կանչելու հնարավորությունը գոյություն կունենա այնքան ժամանակ, քանի դեռ ԵՄ-ի եւ Բրիտանիայի միջեւ Եվրամիությունից դուրս գալու պայմանագիրն օրինական ուժի մեջ չի մտել կամ չի լրացել Եվրամիությունից դուրս գալու մասին իրազեկելուց հետո երկամյա ժամկետը:
Մեծ Բրիտանիան brexit-ը պետք է իրականացնի 2019 թվականի մարտի 29-ին: ԵՄ-ից կարգավորված դուրս գալու մասին համաձայնագրի նախագիծը հրապարակվել է նոյեմբերի 14-ին:

Британия получит право в одностороннем порядке отказаться от выхода из Евросоюза. Решение принял Европейский суд юстиции в Люксембурге, сообщает МК со ссылкой на сайт ведомства.
Также отмечается, что возможность отзыва соглашения существует до тех пор, пока договор о выходе между ЕС и Британией не вступит в законную силу или не истечет двухлетний срок после уведомления о выходе из Евросоюза.
Великобритания должна совершить брексит 29 марта 2019 года. Проект соглашения об упорядоченном выходе из ЕС был обнародован 14 ноября.