Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ դեկտեմբերի 28-ին, ժամը 12:15-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան-Աշտարակ ավտոճանապարհին ողբերգական ու խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել. «Opel» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է թիվ 114 երթուղու «ԳԱԶել» մակնիշի միկրոավտոբուսին. կան տուժածներ:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետևանքով 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։ Բոլոր վիրավորներին օգնության են հասել քաղաքացիները։
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել գազաբալոններն ու սահմանազատել տարածքը։
Հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ վիրավորներից մեկը մահացել է։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են վարորդների, մահացածի և վիրավորների ինքնությունը։ Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասում էին, որ Газель-ը, որը սպասարկում է թիվ 114 երթուղին, կայանված է եղել, երբ Opel-ը բախվել է նրան։

One person has died and several others are injured after a major road accident Friday, in Kotayk Province of Armenia.
At 12:15pm, the 911 emergency hotline received a report that a car and a passenger van had crashed on the Yerevan-Ashtarak motorway, and there were injured.
According to shamshyan.com, four people had sustained injuries and were taken to a hospital in capital city Yerevan.
Sometime thereafter, a report was received from this medical center informing that one of the injured had died.
Those who assembled at the scene of the accident said the passenger van, which was a public transit vehicle, was parked when the car had collided with it.