Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Ղազարյանի պաշտպան Արմեն Հարությունյանի բողոքը և ուժի մեջ է թողել առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։
Հիշեցնենք, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ, դեկտեմբերի 13–ին որոշում է կայացրել ևս երկու ամսով երկարաձգել Վաչագան Ղազարյանի կալանքի ժամկետը։
Ղազարյանը կալանավորվել էր հունիսի 27-ին, ապա նրա նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել 1 մլրդ դրամ գրավը: Դատախազությունը բողոքարկել էր այս որոշումը, որի արդյունքում կայացվել է Ղազարյանին կրկին կալանավորելու վերաբերյալ որոշում:
Նա մեղադրվում է բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրերում իր ունեցած դրամական միջոցների իրական չափի մասին հայտարարագրման ենթակա տվյալները թաքցնելու և ապօրինի հարստանալու մեջ։
Կալանավորումը երկարաձգելու որոշումից օրեր առաջ Վաչագան Ղազարյանը հայտարարություն էր տարածել՝ պատրաստակամություն հայտնելով իր և ընկերոջ կողմից  մոտ 6 միլիոն դոլար փոխանցել պետությանը։

YEREVAN.- Former ranking security official—and former head of security of Armenia’s third President Serzh Sargsyan—Vachagan Ghazaryan will remain under arrest. The Criminal Court of Appeal dismissed the complaint of Vachagan Ghazaryan's lawyer Armen Harutyunyan and upheld the decision of the court of first instance.
Until May 17, Vachagan Ghazaryan served as First Deputy Director of the State Protection Service; while in office, he was in charge of the security of then President Serzh Sargsyan.
On June 25, Ghazaryan was detained by the National Security Service (NSS) and placed under arrest. Two days later, he was charged with illicit enrichment and false asset declaration. He was remanded in custody pending trial on June 28.
He was detained for two months.
But by the decision of the Court of Appeal, Vachagan Ghazaryan was released on July 27, on a 1bn-dram (approx. $2,100,000) bail.