Հունվարի 13-ին՝ ժամը 07:56-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վարդանանց փողոցի թիվ 5ա շենքի 9-րդ հարկի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել: Այս մասին հայտնում են ԱԻ նախարարությունից:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման ու օպերատիվ խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հոգեբանական խորհրդատվության գծով հրահանգիչը:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 08:42-ին, մարվել՝ 08:52-ին:
Փրկարարները շքամուտքի հատակին հայտնաբերել են քաղաքացի Հ. Խ.-ի (ծնված 1937 թ.) դին: Բնակարանի բնակիչներ Ն. (1968 թ.), Լ. (1998 թ.) և Ի. (1991 թ.) Խ.-ները հոսպիտալացվել են «Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն» ՓԲԸ, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության:
Հրդեհի հետևանքով բնակարանում (150 քմ) ամբողջությամբ արվել են երկու ննջասենյակները, սանհանգույցը և խոհանոցը` գույքով, հյուրասենյակը` մասամբ:

Сегодня, 13 января, в 07:56 в службу «911» поступил сигнал о том, что в одной из квартир, расположенных на 9-ом этаже дома 5а улицы Вардананц, вспыхнул пожар. Об этом сообщает МЧС Армении.
На место происшествия прибыло три боевых расчета пожарно-спасательного отряда Службы спасения МЧС, одна автоматическая лестница, оперативные группы и группы быстрого реагирования национального центра ЧС кризисного управления, а также инструктор по части психологической консультации отдела психологической поддержки. Пожар был локализован в 08:42 и потушен в 08:52.
На полу в подъезде спасатели обнаружили труп гражданина Г.Х. 1937 года рождения. Жители квартиры Н. (1968 года рождения), Л. ( 1998 года рождения) и И. Х. (1991 года рождения) были госпитализированы в Научный центр радиационной медицины и ожогов. Их состояние оценивается как средней тяжести.
Вследствие пожара в квартире полностью сгорели две спальни, санузел и кухня вместе с мебелью. Частично сгорела гостиная.