Facebook-ում «Մարտի 11. Ադրբեջանի հզոր ժողովրդի օր» խմբի ստեղծողներից մեկը՝ Բախտիար Հաջիեւը, մարտի 4-ի առավոտյան հարցաքննության համար «հրավիրվել է» Գյանջայի ոստիկանություն։ Նրա խոսքով, իրենից հարցրել են «Մարտի 11»-ի խմբի նպատակների մասին։
Նրան հարցաքննության են կանչել նաեւ երկրորդ անգամ։ Դրանից հետո Բախտիար Հաջիեւի մասին լուրեր չեն եղել, հեռախոսազանգերը նրան չեն հասել։ Ավելի ուշ, Հաջիեւի փաստաբան Սայադ Սեյիդլին «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնել է, որ Գյանջայի Նիզամի դատարանն իր պաշտպանյալի հանդեպ 1 ամսվա կալանքի որոշում է կայացրել։
Փաստաբանը նաեւ հայտնել է, որ նրա նկատմամբ դատարանի դահլիճում ֆիզիկական ուժ է գործադրվել։ Այնուհետեւ Սեյիդլիի հետ հեռախոսակապն ընդհատվել է։ Բախտիար Հաջիեւը հւնվարին ձերբակալվել էր ծառայությունից խուսափելու պատճառով։ Նրան հրահանգել էին չլքել Գյանջա քաղաքի սահմանները։

Azerbaijani activist of Facebook “day of rage” arrested
An Azerbaijani youth activist, one of the creators of “March 11 – Greta People’s Day in Azerbaijan” page on Facebook, was arrested in the Azerbaijani city of Ganja.
Bakhtiyar Hajiyev was summoned to the police department where he was questioned about activities of his group. His lawyer Seadet Seyidli told RFE/RL, a court sentenced activist to a month imprisonment. He also said Hajiyev was tortured in police custody.
In his March 4 status on Facebook Hajiyev called on the Azerbaijani police “to make a right choice”. He was detained this January on charges of evading military service.