Facebook-ում «Մարտի 11. Ադրբեջանի հզոր ժողովրդի օր» խմբի ստեղծողներից մեկը՝ Բախտիար Հաջիեւը, մարտի 4-ի առավոտյան հարցաքննության համար «հրավիրվել է» Գյանջայի ոստիկանություն։ Նրա խոսքով, իրենից հարցրել են «Մարտի 11»-ի խմբի նպատակների մասին։
Նրան հարցաքննության են կանչել նաեւ երկրորդ անգամ։ Դրանից հետո Բախտիար Հաջիեւի մասին լուրեր չեն եղել, հեռախոսազանգերը նրան չեն հասել։ Ավելի ուշ, Հաջիեւի փաստաբան Սայադ Սեյիդլին «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտնել է, որ Գյանջայի Նիզամի դատարանն իր պաշտպանյալի հանդեպ 1 ամսվա կալանքի որոշում է կայացրել։
Փաստաբանը նաեւ հայտնել է, որ նրա նկատմամբ դատարանի դահլիճում ֆիզիկական ուժ է գործադրվել։ Այնուհետեւ Սեյիդլիի հետ հեռախոսակապն ընդհատվել է։ Բախտիար Հաջիեւը հւնվարին ձերբակալվել էր ծառայությունից խուսափելու պատճառով։ Նրան հրահանգել էին չլքել Գյանջա քաղաքի սահմանները։

Один из создателей на Facebook группы «11 марта – День Великого Народа в Азербайджане» - молодежный активист Бахтияр Гаджиев утром 4 марта был вызван в полицию Гянджи на допрос. По словам допрашиваемого, его спрашивали о целях группы «11 марта».
Затем он был вызван во второй раз на дачу показаний. После этого о Бахтияре Гаджиеве перестали поступать какие-либо вести. Телефонные звонки до него не доходили. Позже адвокат Гаджиева - Саадат Сейидли сообщила радиостанции Азадлыг (Свобода), что Низаминский суд Гянджи вынес решение об аресте на 1 месяц экс-кандидата в парламентарии Азербайджана.
Адвокат также успела сообщить, что в отношении Гаджиева в зале суда была применена физическая сила. Затем связь с Саадат Сейидли оборвалась.
4 марта Бахтияр в своем статусе на Facebook-страничке призвал азербайджанскую полицию «в решающий момент сделать правильный выбор».
Бахтияр Гаджиев был также задержан в январе по обвинению в уклонении от армейской службы. Ему было предписано не покидать пределы города Гянджа.