SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ փետրվարի 22-ին, դանակահարության դեպք է տեղի ունեցել Կոտաքի մարզում: Ժամը 16:50-ի սահմաններում «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Հրազդանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «թիկունքի ձախակողմյան գոտկային հատվածի ծակած-կտրած 2 վերքեր» նախնական ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի տղա, որը ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու:
Հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Հարզդանի բաժնի օպերատիվ խումբը: Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ վիրավորը Կոտայքի մարզի բնակիչ, 18-այա Արտյոմ Հ.-ն է: Մինչ բժիկները պայքարում են վիրավորի կյանքի համար, Կոտայքի մարզի ոստիկաններն ու քննիչները տաք հետքերով ձեռնարկելով օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ, պարզել են, որ նույն օրը ժամը 16:30-ի սահմաններում Մեղրաձոր գյուղի միջնակարգ դպրոցին հարակից ճանապարհահատվածում վիճաբանություն է տեղի ունեցել Արտյոմ Հ.-ի և նույն գյուղի բնակիչ, 18-ամյա Վահան Ս.-ի միջև, որի ընթացքում Վ. Ս.-ն իր մոտ եղած սուր կտրող-ծակող առարկայով հարվածներ է հասցրել Արտյոմ Հ.-ին: Կարճ ժամանակում ոստիկանների և քննիչների բացատրական աշխատանքների արդյունքում կասկածյալ Վահան Ս.-ն ներկայացել է ոստիկանության Հրազդանի բաժին, որտեղից տեղափոխվել է Կոտայքի մարզային քննչական վարչություն, որտեղ էլ քննիչի որոշմամբ ձերբակալվել է: Գ. Շամշյանի տեղեկութուններով՝ կասկածյալ Վահան Ս.-ն սովորում է Երևանում գործող պետական քոլեջներից մեկի 3-րդ կուրսում:

Инцидент с поножовщиной произошел накануне, 22 февраля, в Котайкской области Армении, сообщает SHAMSHYAN.com.
В районе 16:50 из медицинского центра «Раздан» в отдел Разданской полиции поступила информация о том, что к ним с колюще-режущими ранениями в районе спины доставлен молодой человек, который не в состоянии давать показания.
В больницу выехала оперативная группа отдела полиции Раздана.
Полицейские и следователи установили личность пострадавшего: им оказался 18-летний житель Котайкской области Артем Г.
Пока врачи боролись за жизнь пациента, полицейские и следователи в результате совместных оперативно-розыскных и следственных мероприятий по «горячим следам» выяснили, что в тот же день, в районе 16:30, на участке, прилегающем к зданию средней школы села Мехрадзор, произошел конфликт между Артемом Г. и 18-летним жителем того же села Ваганом С., в ходе которого Ваган С. колюще-режущим предметом нанес удары Артему Г. Вскоре в результате разъяснительных работ полицейских и следователей подозреваемый Ваган С. явился в отдел полиции города Раздан, откуда был доставлен в следственное управление Котайкской области, где был задержан по решению следователя.
По информации фотожурналиста Гагика Шамшяна, подозреваемый учится на третьем курсе одного из государственных колледжей в Ереване.