Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերը հասել են 65-ի. ներկայում 54 վարակված ստանում է անհրաժեշտ բուժում, ասվում է Ադրբեջանի կառավարությանն առնթեր օպերատիվ շտաբի հաղորդագրության մեջ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
«Ադրբեջանում կորոնավիրուս է հայտնաբերվել եւս 12 մարդու մոտ: 54 ակտիվ հիվանդներ ստանում են բուժում»,-հաղորդում է օպերատիվ շտաբը:
Ավելի վաղ կորոնավիրուս էր ախտորոշվել 56 քաղաքացու մոտ հանրապետությունում, որոնցից 9-ն ապաքինվել է, 1 մարդ՝ մահացել: Վարակվածներից մեկը ՌԴ քաղաքացի է:
«Հաշվի առնելով, որ կորոնավիրուսային հիվանդությունը հայտարարվել է որպես համաշխարհային պանդեմիա, եւ վիրուսի լայն տարածման միտումը պահպանվում է, մենք եւս մեկ անգամ կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին ուշադիր լինել, պահպանել ԱՀԿ խորհուրդները՝ նպատակ ունենալով հուսալիորեն պաշտպանել բնակչության առողջությունն ու անվտանգությունը»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 11-ին առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտարարել է COVID-19 նոր կորոնավիրուսային վարակը որպես պանդեմիա: Աշխարհում վարակված է արդեն 266 հազար մարդ, մահացել է ավելի քան 11 հազար մարդ:

Общее число заражённых коронавирусом в Азербайджане достигло 65 человек, на данный момент 54 активных заражённых получают лечение, следует из сообщения оперативного штаба при кабмине Азербайджана, сообщает РИА Новости.
«В Азербайджане коронавирус обнаружен еще у 12 человек. 54 активных больных вирусом получают лечение», - сообщает оперативный штаб.
Ранее коронавирус был выявлен у 53 человек в республике, из них десять выздоровели. Один человек умер. Среди зараженных есть гражданин РФ.
«С учетом того, что коронавирусная инфекция объявлена глобальной пандемией, и тенденция широкого распространения вируса сохраняется, мы еще раз призываем наших граждан быть внимательными, соблюдать рекомендации Всемирной организации здравоохранения, с целью обеспечения надежной защиты здоровья и безопасности населения полностью соблюдать решения, принятые оперативным штабом при кабинете министров и установленные им правила», - говорится в сообщении.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. В мире заражены уже более 266 тысяч человек, свыше 11 тысяч скончались.