Ռուսաստանի Օմսկի շրջանի Թեւրիզ գյուղում խոհանոցային դանակով սպանել են Հայրենական մեծ պատերազմի 96-ամյա վերետանին, բերման ենթարկված կասկածյալը տեղի բնակիչ է, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում անելով ՌԴ Քննչական կոմիտեի կայքում հրապարակված տեղեկատվությանը։
«Թեւրիզ գյուղում բարեկամները հայտնաբերել են բռնության հետեւանքով մահվան նախանշաններով 96-ամյա տղամարդու դին։ Օմսկի շրջանում Ռուսաստանի քննչական մարմինները փաստի առթիվ քրեական գործ են հարուցել, կասկածյալը բերման է ենթարկվել, որը տեղի 65-ամյա բնակիչ է»,-ասվումէ հաղորդագրության մեջ։
Քննության վարկածով՝ մայիսի 6-ի երեկոյան կասկածյալը հյուր է եկել անծանոթ վետերանի տուն։ Անձնական հակակրանքի պատճառով տղամարդիկ վիճել են, եւ կասկածյալը վետերանի կրծքի շրջանում խոհանոցային դանակով մի քանի հարված է հասցրել։ Կենսաթոշակառուն տեղում մահացել է, իսկ կասկածյալը՝ փախուստի դիմել։
Այժմ քննիչները պարզում են տեղի ունեցածի պատճառները, առգրավվել են իրեղեն ապացույցները, նշանակվել են անհրաժեշտ փորձաքննություններ։
«Այսօր դատարանի կողմից ընտրվել է կալանքը՝ որպես կասկածյալի խափանման միջոց։ Քրեական գործի հետաքննությունը շարունակվում է»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։

В рабочем поселке Тевриз Омской области России 96-летнего ветерана Великой Отечественной войны убили кухонным ножом, задержан подозреваемый местный житель, сообщает РИА Новости со ссылкой на информацию на сайте Следственного комитета РФ.
«В доме, расположенном в рабочем поселке Тевриз Омской области, родственниками было обнаружено тело 96-летнего мужчины с признаками насильственной смерти. Следственными органами СК России по Омской области по данному факту возбуждено уголовное дело, ... задержан подозреваемый, которым оказался 65-летний местный житель», — говорится в сообщении.
По версии следствия, вечером 6 мая подозреваемый пришел в гости к знакомому ветерану. Из-за личной неприязни мужчины поссорились, и подозреваемый нанес ветерану несколько ударов кухонным ножом в грудь. Пенсионер скончался на месте, а подозреваемый скрылся.
Сейчас следователи устанавливают все причины произошедшего, проведен осмотр места преступления, изъяты вещественные доказательства, назначены необходимые экспертизы.
«Сегодня по ходатайству следствия судом подозреваемому избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Расследование уголовного дела продолжается», — добавляется в сообщении.