Ստիպված եմ հերթական անգամ հիասթափեցնել Ռուբեն Հայրապետյանին մեղավոր կարգողներին՝ ազդարարելով, որ կրկին չեն արդարացրել ձեր սպասումները.
գործում փաստական տվյալի նշույլ անգամ չկա, որ Ռուբեն Հայրապետյանը կազմակերպել է
1. «Հարսնաքար» ռեստորանահյուրանոցային համալիրում Հ.Շ-ի (Հայկ Շահնազարյանի) կամքին հակառակ ազատությունից ապօրինի զրկելը,
2. կամ Հայկ Շահնազարյանին ֆիզիկական ուժեղ ցավ ու հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ռուբեն Հայրապետյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Առայժմ անդրադառնալով քննչական կոմիտեի երեկ տարածած հաղորդագրության միայն մի մասին և միանգամից պատասխանելով բազմաթիվ լրագրողների հարցերին՝ ստիպված եմ հերթական անգամ հիասթափեցնել Ռուբեն Հայրապետյանին մեղավոր կարգողներին՝ ազդարարելով, որ կրկին չեն արդարացրել ձեր սպասումները.
2. կամ Հայկ Շահնազարյանին ֆիզիկական ուժեղ ցավ ու հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը և այլ…
Իսկ թե առանց փաստերի քննչական կոմիտեն ինչու է այսպիսի ձևակերպումներով հաղորդագրություն տարածել, դժվար չէ կռահել…

For now, referring to only a part of the message spread by the Investigative Committee yesterday, and answering the questions of many journalists at once, I have to disappoint once again those who label Ruben Hayrapetyan guilty, announcing that your expectations have not been met again. Amram Makinyan, the lawyer of Ruben Hayrapetyan, former President of the Football Federation of Armenia and ex-MP, wrote about this on his Facebook page.
“There is not even a hint of factual evidence in the case that Ruben Hayrapetyan organized: 1. Illegal deprivation of liberty of H.Sh. (Hayk Shahnazaryan) in the Harsnaqar restaurant and hotel complex against his will, 2. or causing severe physical pain and severe mental suffering to Hayk Shahnazaryan.
And it is not difficult to guess why the investigative committee spread a message with such wording without facts.