Սույն թվականի օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ-ում արձանագրվել է ալկոհոլային թունավորման 46 դեպք (մեթանոլ), որից 18-ը մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՆ-ն:
Դեպքերից 29-ը արձանագրվել է Արմավիրի մարզում՝ 10 մահվան ելքով, 15-ը Երևանում՝ 7-ը մահվան ելքով, 2-ը Կոտայքի մարզում՝ 1 մահվան ելքով:
Նշված ժամանակահատվածում տարբեր բժշկական կազմակերպություններում բուժում են ստացել 28 տուժած, որից 22-ը բուժում ստանալուց հետո դուրս են գրվել (4-ը կուրացած):
Դեռևս շարունակում են բուժում ստանալ 5 պացիենտ, որից 2-ը՝ Արմենիա ՀԲԿ-ում (1 պացիենտ ծայրահեղ ծանր վիճակում, 1-ը բավարար (կուրություն)), 1-ը՝ Էրեբունի ԲԿ-ում (ծայրահեղ ծանր վիճակում (կուրություն)), 1-ը՝ Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում (ծայրահեղ ծանր վիճակում), 1-ը՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում (ծանր վիճակում):
Արձանագրված դեպքերից 28-ը օգտագործել են օղի, որը գնել են Արմավիր քաղաքի բնակիչ Հովսեփյան Աշոտից, որն իր հերթին այն գնել է Ջանֆիդա գյուղի բնակչից, 9-ը՝ օգտագործել են տարբեր դեղատներից գնված բժշկական սպիրտ, 9-ը՝ տարբեր տեսակի օղի (2-ը Արմավիրի մարզի տնական օղի):

В период с 31 августа по 9 сентября текущего года в Армении зарегистрировано 46 случаев алкогольного отравления (метанол), 18 из которых со смертельным исходом. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.
29 случаев были зафиксированы в Армавирской области (10 смертельным исходом), 15 - в Ереване (7 со смертельным исходом), 2 - в Котайкской области (1 со смертельным исходом).
За указанный период в различных медицинских организациях лечение получили 28 пострадавших, 22 из которых после получения лечения были выписаны (4 ослепли).
Лечение продолжают 5 пациентов.
В 28 из зарегистрированных случаев использовалась водка, купленная у жителя Армавира Ашота Овсепяна, который, в свою очередь, купил ее у жителя села Джанфида, в 9 использовали купленный в разных аптеках медицинский спирт, еще в 9 водку разных видов (2-домашнюю водку Армавирской области).