Իրավապահ մարմիններին կոչ եմ անում պահպանել հասարակական կարգը, չդառնալ քաղաքական գործիք պարտված իշխանության ձեռքում: Այս մասին ասվում է Հայրենիքի Փրկության Շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի  տարածած հայտարարության մեջ:
Մեր շարժումը թափ է հավաքում։ Ամեն օր մեզ անհատներ, նոր խմբեր ու կառույցներ են միանում։ Հազարավոր լուսավոր երիտասարդներ և մեր երկրի ապագայով մտահոգված մարդիկ Երևանում ու բոլոր մարզերում արժանապատվորեն պայքարում են մեր անվտանգության, մեր արժանապատվության ու վաղվա օրվա համար։
Սա նեղ կուսակցական շարժում չէ։ Սա միայն իշխանափոխության շարժում չէ։ Սա նախևառաջ արժանապատվության շարժում է։ Պարտության խարանը մեր վրայից մաքրելու, մեջքներս ուղղելու և ապագան կերտելու շարժում։
Թե ինչու պետք է հեռանա այս վարչախումբն իր պարագլխի հետ, լրացուցիչ բացատրության կարիք չունի, քանզի խայտառակ կապիտուլյացիայից հետո այլ բան չի կարող լինել։
Մենք ժողովրդի աջակցությամբ կձևավորենք ազգային համաձայնության նոր կառավարություն, կլծվենք հրատապ խնդիրների լուծման գործին, կնախապատրաստենք նոր ընտրություններ։
Կարևորում եմ գործող Ազգային ժողովի կայունացնող դերակատարումը ստեղծված քաղաքական ճգնաժամում։ Մենք չենք ուզում ցնցումներ։ Մեզ հանրային համերաշխություն է պետք։ Ատելության ու թույնի մթնոլորտը պետք է մնան անցյալում։
Իրավապահ մարմիններին կոչ եմ անում պահպանել հասարակական կարգը, չդառնալ քաղաքական գործիք պարտված իշխանության ձեռքում։

Призываю правоохранительные органы соблюдать общественный порядок и не становится политическим инструментом в руках потерпевших поражение властей. Об этом говорится в заявлении кандидата в премьер-министры от Движения за спасение Родины Вазгена Манукяна.
«Уважаемые соотечественники,
Наше движение набирает обороты. Каждый день к нам присоединяются новые люди, группы и структуры. Тысячи молодых людей и обеспокоенные будущим нашей страны граждане в Ереване и областях достойно борются за нашу безопасность, достоинство и завтрашний день.
Это не узко политическое движение. Это не движение исключительно за смену власти. Это прежде всего движение достоинства. Чтобы смыть с себя клеймо поражения, выпрямить спины и строить будущее.
Почему должен уйти этот режим вместе с главарем не нуждается в дополнительном объяснении, так как после этой позорной капитуляции не может быть иначе.
Мы при содействии народа сформируем новое правительство национального согласие, посвятим себя решению срочных проблем, подготовим новые выборы.
Считаю важным стабилизирующую роль парламента в сложившейся ситуации. Мы не хотим потрясений. Нам необходима общественная солидарность. Атмосфера ненависти и яда должна остаться в прошлом.
Призываю правоохранительные органы соблюдать общественный порядок и не становится политическим инструментом в руках потерпевших поражение властей.