«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը «Մենք ենք, մեր սահմանները» դրամահավաքի շրջանակում հանգանակված գումարներից Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին կփոխանցի 1մլն 100 հազար ԱՄՆ դոլար գումար:
Այս գումարից 932.892 ԱՄՆ դոլարը հանգանակել եւ Հիմնադրամին է տրամադրել OneArmenia կազմակերպությունը, իսկ 100.000–ը Հիմնադրամի Մոնրեալի տեղական մարմինը, մնացած գումարը՝ 67.108 ԱՄՆ դոլար, փոխանցումներ են անհատ նվիրատուների կողմից:
Բոլոր դեպքերում նվիրատուների հետ նախապես պայմանավորվածություն է եղել, կամ փոխանցման նպատակը դաշտում նշված է եղել խնդրանք՝ գումարը փոխանցել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ, ինչը եւ իրականացվել է:
Հիմնադրամը կշարունակի աջակցել նաեւ վիրավոր զինծառայողների բուժման եւ առողջության վերականգնման տարբեր ծրագրերին:
Սփյուռքի տարբեր համայնքներում շարունակվում է հայրենիքին սատարման եւ արցախցիներին օգնելու նպատակով դրամահավաքները: Վերջինն Արգենտինայում մի քանի օր առաջ մեկնարկած Ֆոնեթոնն էր, որի արդյունքները շուտով կամփոփվեն:

The Hayastan All-Armenian Fund has transferred $1,1 million to the Insurance Foundation for Servicemen as part of the “We Are Our Borders” global Armenian campaign.
Of the total amount, $932.892 is allocated by OneArmenia, $100.000 by the Fund’s Montreal partner Hayastan Foundation Canada Inc with the remaining $ 67,108 made up of individual donor amounts.
The Fund will continue to support various treatment and rehabilitation programs for wounded servicemen.
These allocations were agreed in advance with each organization and the individual donors specifically noted the 1000Plus foundation in their transfers.
Armenian communities around the world continue their fundraising campaigns to support the Homeland and our brothers and sisters in Artsakh, the most recent of which, the Fondo Armenia Phonethon in Argentina, took place this week with the final results to be announced soon.