ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ Նյու Յորքի նահանգապետ Էնդրյու Քուոմոն պետք է հրաժարական ներկայացնի, եթե հետաքննությունը հաստատի նրա դեմ մեղադրանքները: «Ես կարծում եմ, որ նա, հավանաբար, քրեական պատասխանատվության կենթարկվի»,- ասել է Բայդենը ABC News-ի հետ հարցազրույցում:
«Մեծ խիզախություն է պահանջվում, քանի որ ենթադրվում է, որ դրան պետք է շատ լրջորեն վերաբերվել»,- ասել է Բայդենը:
Քուոմոյին մեղադրում են մի քանի կանանց, ներառյալ մի քանի նախկին աշխատակցուհիների նկատմամբ սեքսուալ ոտնձգությունների մեջ: Վերջինները Քուոմոյին մեղադրել են աշխատավայրում ոտնձգությունների մեջ, այդ թվում՝ տնային կենդանիների մականուններով կամ իրենց արտաքինի վերաբերյալ դիտողություններով նվաստացնելու մեջ, ինչպես նաեւ «անցանկալի համբույրների, հպումների եւ իրենց սեքսուալ կյանքի մասին հարցուփորձ անելու մեջ»:

Президент Джо Байден заявил, что губернатор Нью-Йорка Эндрю Куомо должен уйти в отставку, если расследование подтвердит обвинения против него. «Я думаю, что он, вероятно, будет привлечен к уголовной ответственности», - заявил он в интервью ABC News.
«Требуется много мужества, поэтому предполагается, что к этому следует отнестись серьезно», - сказал Байден.
Куомо обвиняют в сексуальных домогательствах по отношению к нескольким женщинам, включая нескольких бывших сотрудниц. Последние обвинили Куомо в домогательствах на рабочем месте, в том числе в унижении их прозвищами домашних животных или замечаниях об их внешности, а также «нежелательных поцелуях и прикосновениях и расспросах об их сексуальной жизни».