Այս պահին Վրաստանի Լագոդեղի շրջանի Միցիմի գյուղի բնակիչները փակել են դեպի Ադրբեջան տանող ավտոմայրուղու ճանապարհը: Ինչպես հաղորդում է մարդու իրավունքների Կախեթիի կենտրոնը, տեղի բնակիչները տեղավորվել են Լագոդեխիի մաքսատան հարեւանությամբ, վրաց-ադրբեջանական սահմանի մոտ:
Ակցիայի մասնակիցները պահանջում են լուծել իրենց գյուղի ջրի հարցը: Նրանք հայտարարում են, որ այդ խնդրի լուծման համար բյուջեից տրամադրվել է 120 հազար լարի (1 դոլարը = 1,67 լարի), բայց աշխատանքները անորակ են արվել եւ ջրամատակարարման խնդիրը չի լուծվել:
Ակցիայի մասնակիցների հետ բանակցելու են եկել Լագոդեղիի շրջանային իշխանության ղեկավարը եւ խնդրել բացել ճանապարհը, սակայն պիկետի մասնակիցները մերժել են այդ խնդրանքը: Միջադեպը հարթելու համար արդեն մոբիլիզացվել է պարեկային ոստիկանությունը, որը ուժով կվերականգնի Վրաստան-Ադրբեջան ավտոմայրուղու երթեւեկությունը:

В эти минуты население села Мицими Лагодехского района Грузии перекрыло движение по автомагистрали в сторону Азербайджана. Как сообщает Кахетинский центр по защите прав человека, местные жители расположились у Лагодехской таможни, поблизости от грузино-азербайджанской границы.
Участники акции требуют решения проблем с подачей воды в село. Они заявляют, что на решение этой проблемы было выделено из госбюджета 120 тысяч лари, но работы были произведены некачественно и проблема с водоснабжением не решена.
На переговоры с участниками акции пришел глава правления Лагодехского муниципалитета и попросил открыть движение, однако пикетчики ответили отказом. Для решения инцидента уже мобилизована патрульная полиция, которая восстановит движение по трассе Грузия-Азербайджан с применением силы, сообщает Кавказ-Пресс.