Ինչպես ազդարարել էի իմ նախորդ հայտարարություններում և ելույթներում, այսօր ես և փաստաբան Մարգարիտա Գյուլումյանը հայցադիմում ենք ներկայացրել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանին՝ Հայաստանում կոռումպացված օլիգարխ Ջորջ Սորոսի օֆշորային գրասենյակը լուծարելու պահանջով: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Տիգրան Աթանեսյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Նկատի ունենալով հարցի խիստ կարևորությունը և հրատապությունը, ինչպես նաև դատական գործերի քննության երկարատև ժամկետները, ելնելով այդ օֆշորային գրասենյակի պետականաքանդ և հակազգային գործունեությունը շուտափույթ դադարեցնելու օրվա հրամայականից, կանխարգելելու համար բոլոր հնարավոր վտանգները, դատարանին միջնորդել ենք կիրառել հայցի ապահովման միջոց և անհապաղ կասեցնել Սորոսի օֆշորային գրասենյակի գործունեությունը՝ մինչև վճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը, որից հետո իրականություն կդառնա այդ չարաբաստիկ գրասենյակի վերջնական վտարումը մեր Հայրենիքից:
Հայցադիմումը ունի բոլոր օրինական հիմքերն ու հիմնավորումները, որոնք թույլ են տալիս դատարանին գործելու արագ և ի շահ Հայաստանի Հանրապետության»։

Адвокат Тигран Атанесян обратился в суд с требованием закрыть «офис Сороса».
«Как я заявлял ранее, сегодня мы с адвокатом Маргаритой Гюлумян подали иск в суд общей юрисдикции первой инстанции Еревана с требованием ликвидировать в Армении оффшорный офис коррумпированного олигарха Джорджа Сороса», - сообщил он на своей странице в Facebook.
«Учитывая важность и срочность вопроса, а также длительные сроки рассмотрения судебных дел, исходя из императива скорейшего прекращения антигосударственной и антинациональной деятельности этого оффшорного офиса, для предотвращения всех возможных опасностей, мы ходатайствовали применить способ обеспечения иска и незамедлительно приостановить деятельность оффшорного офиса Сороса до вступления решения в законную силу, после чего станет реальностью окончательное изгнание этого злополучного офиса из нашей Родины.
Исковое заявление имеет все законные основания и обоснования, которые позволяют суду действовать быстро и в интересах Республики Армения», - сообщил адвокат.