Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիյանը եւ նրա ֆրանսիացի գործընկեր Քաթրին Կոլոննան հինգշաբթի երեկոյան հանդիպել են Պեկինում՝ օգտվելով Չինաստանում երկու երկրների բարձրաստիճան պատվիրակությունների միաժամանակյա ներկայությունից, հաղորդում է IRNA-ն:
Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են երկկողմ, տարածաշրջանային եւ միջազգային օրակարգի արդիական, ինչպես նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։
Կողմերը քննարկել են նաեւ որոշ հյուպատոսական հարցեր եւ ընդգծել փոխադարձ հարգանքի եւ համատեղ երկխոսության շարունակական անհրաժեշտությունը, հայտնում են իրանական լրատվամիջոցները։

Министр иностранных дел Ирана Хоссейн Амир Абдоллахиан и его французская коллега Катрин Колонна встретились в Пекине в четверг вечером, воспользовавшись одновременным присутствием высокопоставленных делегаций двух стран в Китае, сообщает ИРНА.
Во время переговоров были обсуждены актуальные вопросы двусторонней, региональной и международной повестки, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Стороны также обсудили некоторые консульские вопросы и подчеркнули необходимость взаимного уважения и продолжения совместного диалога, отмечает иранское СМИ.