Երեւանի ավագանու այս ընտրությունները մրցակցային հնարավոր չէ անվանել: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին, մամուլի ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ նշեց Մեկնարկել է «Արդար Հայաստան» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Նորիկ Նորիկյանը:
«Աջափնյակ վարչական շրջանում Տիգրան Ավինյանի բակային հանդիպումներին մասնակցելու համար դպրոցների տնօրենների մակարդակով պարտադրվել, հորդորվել է  մանկավարժական կոլեկտիվներին՝ մասնակցել այդ հանդիպումներին:
Նախկին իշխանությունների օրոք կային բառակապակցություններ՝ թաղի խուժան, կրիմինալ, թաղային հեղինակություններ. Ես ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ, որ այդ շերտը, որոշ նրբերանգներով, լատենտ կերպով ամբողջությամբ ներգրավված է ՔՊ-ի օգտին ձայներ հավաքելու գործընթացին: Պարզապես, եթե նախկին իշխանության օրոք դա արվում էր ավելի ցինիկ, բացահայտ, լպիրշ կերպով, հիմա այդ ամենն իրականացվում է փաթեթավորված, գեղեցիկ, անտեսանելի: Այսինքն գործող իշխանությունը նախորդ իշխանությունների տրամաբանական շարունակությունն է, վերջին 5 տարում չի իրականացվել որեւէ համակարգային բարեփոխում»,-հայտարարեց Նորիկյանը:

Эти выборы в Совет старейшин Еревана нельзя назвать конкурентными. Об этом заявил на пресс-конференции 15 сентября кандидат в мэры Еревана от партии «Справедливая Армения» Норик Норикян.
«В административном районе Ачапняк на уровне директоров школ заставляли участвовать в дворовых встречах Тиграна Авиняна, педагогические коллективы призывали к участию в этих встречах.
Во времена бывшей власти были выражения – районный хулиган, криминал, авторитет квартала. Я со всей ответственностью заявляю, что этот слой, с некоторыми нюансами, полностью вовлечен в процесс сбора голосов в пользу партии «Гражданский договор». Просто если при бывших властях это делалось более цинично, открыто, нагло, то сейчас все делается красиво, незаметно. То есть действующая власть является логическим продолжением бывших властей, никаких системных реформ за последние 5 лет не осуществлено», - заявил Норикян.