Դեկտեմբերի 23-ին, ժամը 18.13-ին, ՆԳՆ ոստիկանության Սյունիքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ կրծքավանդակի հետին պատի և գոտկային շրջանի ծակած-կտրած թափանցող վերքերով, ներքին արնահոսությամբ «Սիսիան» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 66-ամյա տղամարդ, որը մահացել է: Հաղորդումը փոխանցվել է ոստիկանության Սիսիանի բաժին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
ՆԳՆ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության, Սիսիանի և Գորիսի բաժինների, ինչպես նաև Սիսիանի քննչական բաժնի ծառայողների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ դեկտեմբերի 23-ի ժամը 17-ի սահմաններում Սիսիան քաղաքի Խանջյան փողոցում՝ էլեկտրական ենթակայանի հետնամասում, անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ 66-ամյա սիսիանցի տղամարդուն կտրող-ծակող գործիքով մարմնական վնասվածքներ էր պատճառել 35-ամյա համաքաղաքացին:
Հետագա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում 35-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տարվել է ոստիկանության Սիսիանի բաժին, որտեղ խոստովանել է արարքը: Նա ներկայացվել է Սիսիանի քննչական բաժին:

23 декабря в 18: 13 в центр оперативного управления полиции Сюникской области МВД поступило сообщение о том, что в медицинский центр «Сисиан» доставлен 66-летний мужчина с колото-резаными проникающими ранениями задней стенки грудной клетки и поясничной области, внутренним кровотечением. Мужчина скончался. По факту происшедшего начато уголовное производство, сообщает пресс-служба полиции МВД.
В результате оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий, предпринятых сотрудниками Сюникского областного управления полиции МВД, отделов Сисиана и Гориса, а также следственного отдела Сисиана, было установлено, что около 17 часов 23 декабря на улице Ханджяна в городе Сисиан во время ссоры, возникшей по личным вопросам, 35-летний житель города нанес 66-летнему мужчине телесные повреждения колюще-режущим предметом.
Подозреваемый задержан. Поблизости от места происшествия обнаружена рукоятка предполагаемого орудия преступления. Следствие продолжается.