ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելությունը տեղեկացնում է, որ ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերը հուլիսի 8-11-ը կլինի Հայաստանում՝ հաստատելու Հայաստանի հետ Միացյալ Նահանգների խորացող գործընկերությունը, ընդգծելու ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությունը Հայաստանի կառավարության բարեփոխումների օրակարգին և առաջ մղելու Հայաստանի դիմակայունությունը բարձրացնելու ջանքերը։
«Իր այցի ընթացքում ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավարը կհանդիպի Հայաստանի կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաների, գործարար ոլորտի առաջնորդների, երիտասարդների և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ՝ ընդգծելու ԱՄՆ ՄԶԳ հանձնառությունը Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտներն ամրապնդելու և նրա տնտեսական ներուժը ի շահ ողջ հայության օգտագործելու համար:
Նա նաև կհանդիպի տեղահանված անձանց հետ՝ ուժեղացնելու ԱՄՆ աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը հումանիտար, ներառյալ հոգե-սոցիալական և առավել երկարաժամկետ օգնություն տրամադրելու տեղահանվածներին՝ վերականգնելու իրենց կյանքը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Директор USAID Саманта Пауэр 8-11 июля посетит Ереван, чтобы подтвердить углубление партнерства США с Арменией, подчеркнуть поддержку USAID программы реформ правительства РА и продвинуть усилия по повышению сопротивляемости Армении. Об этом говорится в сообщении, распространенном миссией USAID в Армении.
«В ходе своего визита глава USAID встретится с высокопоставленными чиновниками правительства Армении, лидерами деловой среды, молодежью и представителями средств массовой информации, чтобы подчеркнуть приверженность USAID укреплению демократических институтов Армении и использованию ее экономического потенциала во благо всего армянства.
Она также встретится с перемещенными лицами, чтобы усилить поддержку США правительству Армении в предоставлении гуманитарной помощи перемещенным лицам - для восстановления их жизни», - говорится в сообщении.