Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Վաշինգտոնում ընթացող ՆԱՏՕ գագաթաժողովի շրջանակում հանդիպել է ՆԱՏՕ գլխավոր քարտուղարի Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի գծով հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինայի հետ։
Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն՝ հղում կատարելով Արբեջանի ԱԳՆ-ին, հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Ադրբեջանի եւ ՆԱՏՕ-ի միջեւ գործընկերության տարբեր ուղղությունները, ներառյալ էներգետիկ անվտանգությունը, կարեւոր ենթակառուցվածքի պաշտպանությունը, ռազմական կրթությունն ու զորավարժությունները, ինչպես նաեւ հումանիտար ականազերծումը։
Օրակարգում են եղել նաեւ ադրբեջանա-հայկական խաղաղ գործընթացը, տարածաշրջանային եւ միջազգային անվտանգության հարցերը։

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov has met with NATO Secretary General's Special Representative for the South Caucasus and Central Asia Javier Colomina at the NATO summit in Washington.
The meeting discussed various aspects of the partnership between Azerbaijan and NATO, including energy security, protection of important infrastructure, military education and exercises, as well as humanitarian demining, APA reports with reference to the AR Foreign Ministry.
The Azerbaijani-Armenian peace process and regional and international security issues were also on the agenda.