Առագաստանավը, որի վրա, ենթադրաբար օտարերկրյա զբոսաշրջիկներ էին, խորտակվել է Սիցիլիայի ափերի մոտ երկուշաբթի վաղ առավոտյան, մեկ մարդ զոհվել է, 6 հոգի՝ անհետ կորել, տեղեկացրել է АР-ը։
15 մարդ փրկվել է 49 մետրանոց առագաստանավից, բայց 6 հոգի համարվում է անհետ կորած, տեղեկացրել է Իտալիայի հրշեջ-փրկարար ծառայության ներկայացուցիչ Լուկա Կարին։
Նրա խոսքով՝ պատահարի վայրում են գտնվում ուղղաթիռ եւ ափային պահպանության ու հրշեջ-փրկարարական ծառայության փրկարար նավակները, իսկ սուզակները հայտնաբերել են խորտակված նավը 50 մետր խորությունում։ Նավը շրջվել է ժամը մոտ 05.00-ին Պորտիչելո նավահանգստի մոտ։
Տեղի ԶԼՄ-ները տեղեկացնում են, որ գիշերն այդ շրջանում ուժեղ փոթորիկ է եղել։
Il Giornale de Sicilia թերթը գրել է, որ առագաստանավը նավարկում էր բրիտանական դրոշի ներքո, նավի վրա հիմնականում բրիտանացի ուղեւորներ էին, ինչպես նաեւ Նոր Զելանդիայի, Շրի Լանկայի, Իռլանդիայի եւ Մեծ Բրիտանիայի ու Ֆրանսիայի քաղաքացիներ։

Парусник, на котором, предположительно, находились иностранные туристы, затонул у берегов Сицилии в плохую погоду рано утром в понедельник, один человек погиб, еще 6 человек пропали без вести, сообщает АР.
Пятнадцать человек были спасены с 49-метрового  парусника, но еще 6 человек числятся пропавшими без вести, сообщил представитель итальянской пожарно-спасательной службы  Лука Кари.
По его словам, на месте происшествия находятся вертолет и спасательные лодки береговой охраны и пожарно-спасательной службы, а водолазы обнаружили затонувшее судно на глубине 50 метров. Судно перевернулось около 05:00 недалеко от порта Портичелло.
Местные СМИ сообщают, что ночью в этом районе бушевал сильный шторм.
Газета Il Giornale de Sicilia пишет, что парусник шел под британским флагом и на его борту находились в основном британские пассажиры, а также граждане Новой Зеландии, Шри-Ланки, Ирландии и Великобритании и Франции.