Լոռիի մարզում, փետրվարի 29-ին, ժամը 16.00-ին, Գուգարք գյուղի մի բնակչուհուց ոստիկանության Գուգարքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ փետրվարի 1-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում ննջասենյակի զգեստապահարանում դրված գրքի միջից՝ 160.000 դրամից, գողացել են 40.000 դրամը:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ պարզվել է, որ գողությունը կատարել է նույն գյուղի 59-ամյա մի բնակչուհի՝ փետրվարի 8-ին տուժողի տանը հյուրընկալվելու ընթացքում:
Պարզվել է նաեւ, որ նույն կինը 2005 թ. գարնանը հյուրընկալելով մեկ այլ հարեւանուհու տանը՝ սեղանի վրայից գողացել էր 2 գրամանոց ոսկյա մատանի, որը հետագայում վաճառել էր:

В Лорийской области Армении днем 29 февраля жительница села Гугарк обратилась в полицию с заявлением о том, что у нее дома из спрятанных между страниц книги 160 тысяч драмов пропали 40 тысяч.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе полиции Армении, выяснилось, что кражу совершила 8 февраля 59-летняя жительница того же села, когда заходила в гости. Выяснилось также, что та же дама весной 2005 года, будучи в гостях в другом доме, украла со стола 2-граммовое золотое кольцо, которое потом продала. Ведется следствие.