Ադրբեջանցին թուրքերի համար դեպի Ուկրաինա սեքս- ուղեւորություններ է կազմակերպել ՝ներկայացնելով իբրև նրանք գիտաժողովների են մասնակցում։
«Նրանց դիմավորում էին Զապորոժյայի, Խարկովի օդանավակայաններում ու տեղափոխում Դնեպր։ Օտարերկրացիների ցանկությամբ՝ աղջիկներին կամ նրանց բնակության վայր էին բերում, կամ էլ այնպիսի վայրում կազմակերպում հանդիպումը, որտեղ տղամարդիկ կարողանան ընտրել թե ում հետ են ցանկանում անցկացնել սեքս- ուղեւորությունը»,- ասել է մարդկանց առեւտրի հետ կապված հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի ղեկավարի տեղակալ Ռոման Զախարովը։
Ուղեւորության արժեքը կազմում էր մի քանի հազար դոլար։ Թուրքիայի քաղաքացիները, ովքեր օգտվել են նման ծառայությունից, սովորաբար Ուկրաինա էին ժամանում հանգստյան օրերին՝ հանգստանալու համար։ Այս բիզնեսի կազմակերպչին ձերբակալել են, նրան կարող են մեղադրել կավատության մեջ։

Гражданин Азербайджана организовал секс-туры в Украину для жителей Турции под видом научных конференций, сообщает Lenta   со ссылкой на пресс-службу управления Национальной полиции в Днепропетровской области.
«Их [иностранцев] встречали в аэропортах Запорожья, Харькова и перевозили в Днепр (...). По желанию иностранцев, девушек им привозили по месту поселения или везли до места, где мужчины могли выбрать девушек, с которыми желают провести секс-тур», — рассказал заместитель начальника отдела управления борьбы с преступлениями, связанными с торговлей людьми, Роман Захаров.
Стоимость тура составляла несколько тысяч долларов. Граждане Турции, которые пользовались такой услугой, обычно приезжали на Украину отдохнуть на выходные. Организатору данного бизнеса после задержания было сообщено о подозрении в совершении преступления по статье «Сводничество».