Հյուսիսային Դակոտայի բնակիչն իրեն մեղավոր է ճանաչել մի կնոջ սպանելու փորձի մեջ, քանի որ համարել է, թե «նա կախարդ» է, հայտնում է Fox News-ը։
Ակմալ Ռաշիդովիչ Ազիզովը 2018թ․ սեպտեմբերին հետապնդել է Հյուսիսային Դակոտայի համալսարանի ուսանողուհուն՝ նրա վրա հարձակվելու եւ սպանելու ակնհայտ մտադրությամբ։ Հրապարակված զեկույցների համաձայն, նա իշխանություններին խոստովանել է, որ մի քանի շաբաթ հետեւել է կնոջը այն բանից հետո, երբ համոզվել է, որ նա չար է։
Ազիզովը քննիչներին ասել է, թե «պարտավոր էր սպանել նրան»։ Նա համացանցում հազվագյուտ արծաթե դանակ է գնել, քանի որ մտածել է, թե արծաթը նրան սպանելու միակ միջոցն է, եւ հետեւել է կնոջը մինչեւ նրա բնակարան։ Ազիզովի խոսքերով, ինքը «կորցրել է ինքնատիրապետումը» եւ կնոջ վրա այն ժամանակ չի հարձակվել, սակայն հետո վերադարձել եւ արել է դա։ Զոհին հաջողվել է փախչել։
Ազիզովն իրեն մեղավոր է ճանաչել սպանության փորձի, եւ հետապնդման մեջ։ Նրա փաստաբանը պնդում է, որ նա շիզոֆրենիկ է եւ ԱՄՆ քաղաքացի չէ։ Նրան դատավճռից հետո կարող են արտաքսել Ուզբեկստան։ Անօրինական միգրանտները եւ փաստաթղթեր ունեցող միգրանտները հանցագործություն կատարելու դեպքում արտաքսվում են իրենց երկիր։ Նրան 20 տարվա ազատազրկում է սպառնում։

Житель Северной Дакоты признал себя виновным в попытке убить женщину, потому что считал, что «она ведьма», передает Fox News.
Акмаль Рашидович Азизов преследовал студентку Университета Северной Дакоты в сентябре 2018 года с очевидным намерением напасть на нее и убить. Согласно опубликованным отчетам, он признался властям, что преследовал женщину в течение нескольких недель после того, как убедился, что она злая.
Азизов сказал следователям, что «должен был убить ее». Он купил антикварный серебряный карманный нож в Интернете - поскольку, очевидно, думал, что серебро было единственным способом убить ее - и последовал за ней в ее квартиру. По его словам, он «потерял самообладание» и не напал на женщину тогда, но вернулся позже и сделал это. Однако жертве удалось сбежать.
Азизов признал себя виновным в покушении на убийство и преследовании. Азизов, чей адвокат утверждает, что он шизофреник, не является гражданином США. Ему грозит возможность депортации в Узбекистан после вынесения приговора. Не натурализованные легальные иммигранты и иммигранты без документов, совершившие преступления, подлежат депортации. Ему грозит до 20 лет тюрьмы.