Ինդիանայի բնակիչը ճանապարհներից մեկի եզրով շան հետ զբոսնելիս պլաստիկե տոպրակի մեջ նորածին երեխա է հայտնաբերել, հայտնում է Americaru-ն։
Երեկոյան մոտ ժամը 4-ի կողմերը ոստիկանության Սեյմուրի վարչությունում ահազանգ է ստացվել։
Երեխան տեղափոխվել է «Շնեկ» բժշկական կենտրոն, բժիշկներն ասում են, որ նա առողջ է։ Երեխայի սեռը եւ տարիքը դեռ չեն հայտնում։ Ոստիկանությունը նրա մորն է փնտրում։
Վերջերս Ինդիանայում հայտնվել է Safe Haven հասարակական կազմակերպությունը, որը Անվտանգ ապաստանի մասին օրենքի համաձայն՝ մի քանի արկղեր է ստեղծել այն բանի համար, որպեսզի հուսահատ մայրերը կարողանան այնտեղ թողնել իրենց երեխային։ Այդ արկղերը էլեկտրոնային հաղորդիչ ունեն, որոնք ահազանգում են ընկեցիկի մասին, եւ նրան կարող են 3-5 րոպեի ընթացքում վերցնել։ Խմբի տվյալներով, այս տարի այդ արկղերի շնորհիվ 7 նորածին է փրկվել։

Житель Индианы, выгуливающий свою собаку, на обочине одной из дорог обнаружил пластиковый пакет с новорожденным младенцем, сообщает Americaru.
Около 4 часов вечера сотрудники полицейского управления Сеймура приехали на вызов на Саус-Джексон-Парк-Драйв. Мужчина, который пошел на прогулку с собакой, заметил в нескольких метрах от дороги странный пакет. В нем оказался все еще живой младенец.
Ребенок был доставлен в медицинский центр Шнек, врачи говорят, что он здоров. Пол и точный возраст младенца не разглашается, пока полиция ищет мать.
Недавно в Индиане появилась некоммерческая организация Safe Haven, которая создала несколько ящиков для того, чтобы отчаявшиеся матери могли оставить в них маленького ребенка - в соответствии с Законом о безопасном убежище. Эти ящики имеют электронные датчики, сигнализирующие об оставленном подкидыше, и его могут забрать в течение 3-5 минут. По данным группы, в этом году семерых детей спасли с помощью таких ящиков.