Ամերիկացի լեգենդար ջազ շեփորահար Ուոլես Ռոնին մահացել է կորոնավիրուսի առաջացրած բարդությունների հետեւանքով, փոխանցում է CNN-ն:
Նա 59 տարեկան էր:
Երաժշտի մահվան մասին հայտնել է հրապարակախոս Լիդիա Լիբմանը՝ նշելով, որ Ռոնին մահացել է երեքշաբթի Նյու Ջերսի նահանգի Փաթերսոնի Սուրբ Ջոզեֆի համալսարանի բժշկական կենտրոնում:
«Ուոլեսի հետ աշխատանքը եղել եւ մնում է իմ կյանքի մեծագույն առանձնաշնորհներից մեկը: Ես նունիսկ բառերով չեմ կարող արտահայտել, թե որքան սաստիկ եմ կարոտելու նրան եւ նրա երաժշտությանը»,- նշել է Լիբմանը:
Ռոնին 1994 թվականին դարձել էր «Գրեմմի» երաժշտական մրցանակի դափնեկիր «A Tribute To Miles» ալբոմի համար եւ կրկնակի անվանակարգում է եղել 1997 թվականին:

The legendary American jazz trumpeter Wallace Roney has died of complications from coronavirus aged 59, CNN reported.
"I am saddened to confirm that the iconic trumpeter and jazz legend Wallace Roney passed away due to complications of COVID-19 this morning just before noon," publicist Lydia Liebman said in a statement.
"Working with Wallace was and will remain one of the greatest privileges of my life," his publicist said. "It was an honor to represent him and to be part of his musical world. I cannot even begin to express how much I will miss him and his music."
Roni won the Grammy Music Award in 1994 for his album A Tribute To Miles and was re-nominated in 1997.