Թերթը գրում է, որ նախընտրական քարոզարշավի առաջին իսկ օրը «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը կազմակերպել էր նախընտրական ծրագրի շնորհանդեսը:
Հենց սկզբում ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը զայրացած է եղել, հատկապես` մայրաքաղաքի պատասխանատուների ու տարածքային կազմակերպությունների ղեկավարների վրա, թե` «չեք կարում մարդկանց բերեք ստեղ, իրար կողք շարեք: գալիս եք, սուտ - սուտ խոստանում եք, թե ես երկու հազար հատ մարդ կբերեմ, ես երեք հազար հատ մարդ կբերեմ, բայց գալիս ա ժամանակը հարյուր կամ ինչը հարյուր, գոնե տասը մարդ չեք կարում բերեք շարեք ստեղ:
Դե որ տենց ա, ավելի լավ ա ես ռայոնների վրա փող դնեմ ու ինչքան խոստանում, էնքան էլ բերում են մարդիկ, ոչ թե ձեր պես ու նախարարների: Հերիք ա, էլի, սենց էլ` աշխատելով նպատակներ ունեք, պաշտոններ եք ուզում: Սենց ոնց կարելի ա ...»:
Արթուր Բաղդասարյանի անկեղծ պոռթկումը շատերի տոնական տրամադրությունն է գցել ու հարամել նախընտրական ծրագրի ներկայացումը: Ոմանք էլ` ասում են, քթների տակ քրթմնջացել են, թե «Արա, դե` իսկականից ..., զզվացրիր, էլի»:

В первый же день официальной агитационной кампании по выборам в парламент Армении входящая в правящую коалицию партия «Оринац еркир» в столичной гостинице «Армения – Мариотт» провела презентацию своей предвыборной программы. Эту тему на своих страницах развивает газета «Жаманаки митк», делая акцент на инциденте с участием лидера «ОЕ» Артура Багдасаряна.
«Уже в самом начале председатель «Оринац еркир» Артур Багдасарян был зол, в особенности на ответственных и руководителей территориальных организаций столицы, «мол, вы не в состоянии привести сюда людей и выстроить друг за другом. Приходите, врете, обещая, что я приведу две тысячи человек, я приведу три тысячи человек, но когда наступает момент, не можете привести и выстроить не то, чтобы сто, но и десять человек.
А если так, то лучше я буду тратиться на районные организации. Люди сколько обещают, столько и привозят, в отличие от вас и министров. Ну, хватит, работая так, еще имеете цели, хотите должности. Как так можно…».
Искреннее негодование Артура Багдасаряна многим испортило настроение. А некоторые, как говорят, под нос пробубнили, мол, «ну, надоел действительно уже» », - пишет издание.