Մեծ Բրիտանիայի նոր վարչապետ Էնդի Բերնեմը հայտարարել է իր թիմի կազմը:
Ստորև ներկայացված է այն օրենսդիրների ցուցակը, ովքեր այս պահին առանցքային պաշտոններ են ստացել Բերնեմի կաբինետում.
• Ֆինանսների նախարար՝ Ջոն Հիլի
• Արտգործնախարար՝ Էդ Միլիբենդ
• Ներքին գործերի նախարար՝ Շաբանա Մահմուդ (վերանշանակվել է)
Արտաքին գործերի նոր նախարար Էդ Միլիբենդը նախկինում զբաղեցնում էր էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը Քիր Սթարմերի կառավարությունում և դիտարկվում էր նաև որպես Էնդի Բերնեմի օրոք կանցլերի (ֆինանսների նախարարի) պաշտոնի թեկնածու:
Նա ավելի քան 20 տարի խորհրդարանի պատգամավոր է՝ 2005 թվականից ներկայացնելով Հյուսիսային Դոնկաստեր ընտրատարածքը, ինչպես նաև աշխատել է կառավարությունում Գորդոն Բրաունի և Թոնի Բլերի օրոք:
Անցյալ ամիս Քիր Սթարմերի հրաժարականի մասին հայտարարությունից հետո Միլիբենդը նշել էր, որ լեյբորիստներն «այժմ պետք է կրկնապատկեն իրենց ջանքերը՝ համարձակ և համոզիչ փոփոխություններ իրականացնելու համար»։

Ниже приведен список законодателей, получивших ключевые посты в кабинете Бернема на данный момент:
Новый министр иностранных дел Эд Милибэнд ранее занимал пост министра энергетики в правительстве Кира Стармера и также рассматривался в качестве кандидата на должность канцлера при Энди Бернеме.
Он является депутатом парламента более 20 лет, представляя округ Северный Донкастер с 2005 года, а также работал в правительстве при Гордоне Брауне и Тони Блэре.
После заявления Кира Стармера об отставке в прошлом месяце Милибэнд заявил, что лейбористы «теперь должны удвоить усилия для проведения смелых и убедительных изменений».