Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Բիշքեկում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ սենատոր Սթիվ Դեյնզի գլխավորած պատվիրակության հետ: Այս մասին NEWS.am—ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության շարունակական զարգացումը տարբեր ուղղություններով:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային գործընթացներին և տեղի ունեցող զարգացումներին: Ընդգծվել է TRIPP նախագծի դերը հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և զարգացման գործում: Այդ համատեքստում, մտքեր են փոխանակվել նախագծի իրականացման ընթացքի և առաջիկա ծրագրերի շուրջ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with a delegation led by US Senator Steve Daines in Bishkek, the capital of Kyrgyzstan, Armenian News-NEWS.am was informed by the PM’s office.
The interlocutors highlighted the continued development of the Armenia-US strategic partnership in various directions.
Regional processes and ongoing developments were touched upon, too. The role of the TRIPP project in unblocking and developing regional communications was emphasized. In this context, views were exchanged on the progress of this project’s implementation and upcoming programs.