Ամերիկյան Տուպելո քաղաքում (Միսիսիփի նահանգ) կրակել են կրկեսային ասիական փղի վրա. կենդանին վիրավորվել է անցնող մեքենայի պատուհանից արձակված կրակոցից:
Ոստիկանության ներկայացուցչի խոսքով, 39-ամյա փիղը կանգնած է եղել կրկեսի արգելապատնեշի մոտ, երբ տեղի է ունեցել միջադեպը: Որեւէ այլ կենդանի չի վիրավորվել:
Դեպքի վայր ժամանած անասնաբույժը հայտարարել է, թե վնասվածքն այնքան էլ լուրջ չէ: Սակայն որոշում է կայացվել փղին մի քանի շաբաթով բուժման համար ուղարկել Միսսուրի նահանգ:
Ոստիկանությունը որոնում է կրակողներին: Ըստ իրավապահների, հանցագործությունը հետաքննվելու է դաշնային մակարդակով, քանի որ ասիական փղերն անհետացման վտանգի տակ են:

В американском городе Тупело (штат Миссисипи) стреляли в циркового азиатского слона: он был ранен выстрелом из окна проезжавшего мимо автомобиля.
По словам представителей полиции, 39-летний слон стоял в загоне недалеко от арены, где цирк, приехавший на гастроли, должен дать представление. Никто из людей и других животных не пострадал, сообщает «Российская газета».
Прибывший на место происшествия ветеринар заявил, что ранение не очень серьезное. Однако было принято решение отправить слона на несколько недель на лечение в штат Миссури.
Полиция ведет поиски открывших стрельбу. По словам сотрудников правоохранительных органов, это преступление будет рассматриваться как федеральное, поскольку азиатские слоны находятся под угрозой исчезновения.